Vhils

Vhils

Vhils, vlastním jménem Alexandre Farto se narodil v Portugalsku v roce 1987. Studoval na Vysoké škole umění v Londýně, Central Saint Martins a Byam Shaw, výtvarné umění a postupy. Vhils žije a pracuje v Londýně a Lisabonu. Získal na vážnosti když se jeho dílo, tvář vytesaná do zdi, objevilo po boku obrazu umělce Banksyho na Cans Festivalu v Londýně v roce 2008. Fotografie jeho díla se objevila na titulní straně The Times. Vhils vyrostl v Seixal na průmyslovém předměstí přes řeku od Lisabonu, hlavním městě Portugalska, a byl ovlivněn především transformací, kterou přinesl intenzivní rozvoj měst země, kterým prošla v letech 1980 a 1990.

Vášnivý experimentátor, který rozšířil hranice výtvarného projevu.Bez názvu

Jeho slavná a průkopnická vyřezávací nebo vybrušovací technika byla poprvé představena veřejnosti na výstavě skupiny VSP v Lisabonu v roce 2007, ale uznání přinesl až rok 2008 a Cans Festival. Jeho umělecká díla byla prezentována na festivalech a přehlídkách po celém světě a v současné době spolupracuje s galerií LAZARIDES ve Velké Británii, kde se rozvíjí estetiku “vandalismu” prostřednictvím různých médií.

Jeho technika je odlišná od jiných, on sochá do hloubky realistické postavy a tváře v omítkách fasád domů. Je také známý pro své řezbářské metody, dělá šablony (stencil) a modeluje ve 3D. Jeho realistické řezby dávají význam obyčejné zdi a jsou lahůdkou pro kolemjdoucí.


VHILS @ The Rocks, Sydney

Tato pozoruhodná forma vizuální poezie představená po celém světě jak ve vnitřním tak venkovním prostředí byla popisována jako brutální a složitá, přesto prodchnuta jednoduchostí, která hovoří k jádru lidské emoce vyjadřující boj mezi aspiracemi jedince a náročným, nasyceným prostředím městských prostorů. Vystavuje nás chmurné dimenzi, která se skrývá za současným modelem rozvoje a materiálními tužbami sice neudržitelnými, ale opojnými.


GALLERY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

H7JP4L

Please type the text above: