Pixel Pancho

Pixel Pancho

pag-

Pixel Pancho je italský pouliční umělec z Turína jehož styl je nezaměnitelný. Maluje náladové obrovské postavy robotů na stěnách budov v ulicích. Na rozdíl od mnoha pouličních umělců má formální vzdělání v umění, studuje na Akademii výtvarných umění ve Valencii kde získal titul. Jeho styl je ovlivněn malíři jako Joaquin Sorolla a Salvador Dalí, stejně jako současnými umělci jako jsou Ron English a Takashi Murakam. Jeho láska ke graffiti jej provedla po celém světě, kde maloval své obrovské roboty na nástěných malbách v městech jako Paříž, Amsterdam a Varšava. Stoupající hvězda na scéně street art, kterou rozhodně stojí za to sledovat. Pixel vytváří robotické bytosti inspirované v různých prostředích : na pláži, v lese, Sci-fi vesmíru. Využívá přitom širokou škálu médií jako jsou: dlažba, malba na zdi, samolepky (sticker) a další.


3521910696_36c2f96daa_z

Vyrostl v krajině severní Itálie, riskuje zdraví a život když vytváří své obří nástěnné malby robotů ve stylu 50 let na stavbách po celém světě. Pozoruhodně talentovaný umělec, Pixel Pancho jehož ikonické obrazy ztělesňují fantastickou směs komedie a patosu, který prolamuje hranice jazyka a komunikuje s lidmi prostřednictvím nelidských strojů. Jeho práce odráží hrozbu pro lidstvo jak si pro sebe představuje. Otočil se zády ke komerčnímu světovému umění a maluje reálný svět, jeden pixel v současnosti.

Na počátku se crew Pixel Pancho skládalo ze dvou lidí. Vyráběli zelenomodré šablony a instalovali je na ulici. Po nějaké době začal jeden ze skupiny dělat i jiné projekty a druhý si ponechal celé jméno.

Myslím, že ještě stále nedělám umění, ale jen … slovo “umění” se používá příliš často, že ztratilo smysl a to se mi nelíbí. Dávám přednost definovat sám sebe jen jako člověka, který maluje cokoliv. Začal jsem když mi bylo 12 v krajině mého rodného města. Jsem kluk z kraje na severu Itálie, který maluje po zdech a to je všechno”.

Líbí se mi hodně umělců. Moje vlivy pocházejí z různých míst. Díky mým cestám a mému studiu v ​​zahraničí jsem se mohl dozvědět o různých kulturách a způsobech vidění. Moc se mi líbí klasicčtí malíři jako Sorolla, Monet, Cézanne, Dalí a také modernější jako Jenny Saville. Také se mi líbí sochaři.“.

Co mohu ale říci k současnému umění je, že stále dluží street artu správný respekt a uznání, které si zaslouží. Rád maluji na ulici, cítím se svobodný v tom obřím prostoru. Spousta věcí mě motivuje a byl bych rád, aby bylo více příležitostí dělat svou práci lépe!” Říká PP.

GALLERY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

NNK1

Please type the text above: