DALeast

DALeast

Dechberoucí práce tajného čínského stret artového umělce, který cestuje po světě a zdobí zdi svým živoucím uměním

Dal-East-xx


29 letý DALeast, který neodhalí své skutečné jméno, žije sice v Kapském Městě, ale navštěvuje různé kontinenty aby zde na stěnách tvořil své neobvyklé práce, které vypadají jako 3D obrazy. Jako kdyby byly vyrobeny z kovových střepů a přitom jsou malovány sprejem na rovnou plochu často ve spěchu, aby se vyhnul zatčení. Tento street artový umělec vytvořil umělecká díla na stěnách budov v Miami, New Yorku, Londýně, J. Africe, ale i v jeho rodné Číně.

Říká: “Když jsem byl ještě v Číně bavil jsem se malířstvím, sochařstvím, instalací a digitálním uměním, ale ve veřejném prostoru jsem začal malovat až v roce 2004.
DALeast, který nyní žije se svou manželkou, rovněž umělkyní v Kapském Městě řekl, že si vytvoří svá díla “Duchovně v mysli” a potom vyrazí na svůj malířský výlet. Většina z jeho prací zachycuje volně žijící živočichy při lovu kořisti nebo v pohybu.

Povaha umělcovy tvorby mu způsobila potíže především v roce 2008 před olympijskými hrami ​​v Pekingu, když policie zaútočila na dům kde bydlel a zatkla ho i s jeho graffiti spolupracovníky.

Říká: “Život nám vždy přináší problémy, ale moje práce mi dává mnoho příležitostí těmto problémům čelit. A taková situace může nastat, když pracujete ve veřejném prostoru”.

Ale doufám, že jsem vytvořil iluze prostřednictvím svých obrazů, které mohou působit na myšlení lidí

GALLERY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

n256CE

Please type the text above: